Tom 16/2 - Przegląd Socjologiczny

• Autor/redaktor: Józef Chałasiński, Krystyna Chałasińska, Jan Lutyński, Wacław Piotrowski, Antonina Kłoskowska, Stefan Nowakowski, Jan Szczepański
  • Numer tomu/zeszytu: 16/2
  • Rok wydania: 1962
  • Nr katalogowy: 164/16/2

Chałasiński Józef: O szlachcie, mnichach i uczonych oraz o habilitacji jako instytucji uniwersyteckiej.
    Chałasiński Józef: Początki i rozwój uniwersytetów a problem kultury narodowej w krajach murzyńsko-afrykańskich.
    Gostkowski Zygmunt: Opinie o socjologii wśród inteligencji trzech środowisk kulturalnych.
    Kamiński Aleksander: Wakacje letnie studentów.
    Kłoskowska Antonina: Rozumienie kultury w antropologii kulturalnej i socjologii.
    Lutyński Jan: Jeszcze raz w sprawie badań nad opinią publiczną i wyborami.
    Szczepański Jan: Społeczne czynniki decyzji o wyborze kierunku studiów.
    Szczepański Jan, Szczurkiewicz Tadeusz, Chałasiński Józef: Kultura szlachecka i inteligencja polska (Trzy oceny pracy habilitacyjnej dra Andrzeja Zajączkowskiego pt. Główne elementy kultury szlacheckiej w Polsce i inteligencja polska).