Tom 40/1 - Przegląd Socjologiczny

• Autor/redaktor: Zbigniew Bokszański, Dyzma Gałaj, Bronisław Gołębiowski, Eugenia Jagiełło-Łysiowa, Franciszek Jakubczak, Jóżef Kądzielski, Antonina Kłoskowska, Jolanta Kulpińska, Jan Lutyński, Władysław Markiewicz, Stefan Nowakowski, Wacław Piotrowski, Jan Szczepański
  • Numer tomu/zeszytu: 40/1
  • Rok wydania: 1993
  • Nr katalogowy: 183/40/1

Bokszański Zbigniew: Socjologia kultury w 40-leciu łódzkiego Ośrodka Socjologicznego.
    Flis Mariola: Rola portretu trumiennego w legitymizacji symbolicznej.
    Fuszara Małgorzata: Zmiany społeczne i zmiany prawne w PRL.
    Janiszewski Ludwik: Statek morski a deprywacja potrzeb.
    Lutyński Jan: Orientacje metodologiczne w łódzkim ośrodku socjologicznym.
    Łukasiewicz Piotr: Niesformalizowany obieg komunikowania jako instytucja społeczna.
    Majewski Mirosław: Niektóre z osobliwości socjologii wiedzy. Sugestie badawcze – trudności i perspektywy.
    Piotrowski Andrzej: Projekty badawcze i kierunki poszukiwań teoretycznych w Zakładzie Socjologii Kultury UŁ.
    Starosta Paweł: Instytucjonalna koncepcja zmiany wiejskich społeczności lokalnych.
    Szczepański Jan: Kryzys kultury.
    Tobera Piotr: Socjologia pracy – kilka refleksji.
    Wantuła Halina: Dewiacja i kontrola społeczna w krajach Europy Zachodniej i w Polsce. Wybrane zagadnienia.
    Warzywoda-Kruszyńska Wielisława: Socjologia młodzieży – nowy kierunek orientacji badawczej Zakładu Socjologii Ogólnej UŁ w latach osiemdziesiątych.
    Wesołowski Włodzimierz, Słomczyński Kazimierz M.: Łódzkie badania struktury społecznej w latach 1965-1980.