Tom 33 - Przegląd Socjologiczny

• Autor/redaktor: Krystyna Chałasińska, Dyzma Gałaj, Bronisław Gołębiowski, Eugenia Jagiełło-Łysiowa, Franciszek Jakubczak, Jóżef Kądzielski, Antonina Kłoskowska, Jan Lutyński
  • Rok wydania: 1981
  • Nr katalogowy: 182/33

Bokszański Zbigniew: Recepcja kultury symbolicznej a praktyka interakcyjna odbiorcy.
    Czyżewski Marek: Miejsce analizy ramowej w socjologii Ervinga Goffmana.
    Goćkowski Janusz: Struktura dyscyplinowa nauki a sieci naukowego komunikowania się.
    Halamska Maria: Uwagi do charakterystyki „konfliktowej mapy” współczesnej wsi.
    Kowalewicz Kazimierz: O odbiorze widowiska teatralnego.
    Lahusen Thomas: Przewaga, równowaga a eufemizm. Trzy rodzaje stosunków wobec „innego” w literaturze zeszłego wieku. Próba semiotyki.
    Malinowska Ewa: Przemiany ról społecznych i instytucji wiejskich od wsi tradycyjnej do wsi współczesnej.
    Marciniak Mieczysław: Zmiany społeczne a modele uczestnictwa w kulturze.
    Matuchniak-Krasuska Anna: Problematyka komunikowania w socjologii sztuki.
    Matuszak Grzegorz: Opinie załogi o wyróżnianiu i karaniu pracowników w przedsiębiorstwie przemysłowym.
    Nowak Bożena: Style komunikowania w rodzinie – konsekwencje psychospołeczne.
    Pilichowski Andrzej: Socjologiczne aspekty integracji poziomej rolnictwa chłopskiego w Polsce.
    Piotrowski Andrzej: Negocjacyjny model interakcji.
    Rokuszewska-Pawełek Alicja: Literatura popularna jako przedmiot zainteresowań socjologicznych.
    Sułkowski Bogusław: Czas wolny i rozrywki „człowieka niepróżnującego”.
    Tobera Piotr: Problematyka Bełchatowskiego Okręgu Przemysłowego w piotrkowskich „Studiach Regionalnych”.
    Ziółkowski Marek: Rozumienie wypowiedzi językowych.