Tom 32/1 - Przegląd Socjologiczny

• Autor/redaktor: Józef Chałasiński, Krystyna Chałasińska, Dyzma Gałaj, Bronisław Gołębiowski, Eugenia Jagiełło-Łysiowa, Franciszek Jakubczak, Jóżef Kądzielski, Antonina Kłoskowska, Jan Lutyński, Władysław Markiewicz, Stefan Nowakowski, Jerzy Piotrowski, Wacław Piotrowski, Jan Szczepański
  • Numer tomu/zeszytu: 32/1
  • Rok wydania: 1980
  • Nr katalogowy: 182/32/1

Chałasiński Józef: Problem autorytetu moralnego w pamiętnikach publikacji Awans pokolenia.
    Chlewiński Zdzisław: Dystans społeczny wobec wyznawców innych religii oraz innych narodowości. Badania wsi Zacisze.
    Chmielewska Bożenna: Z badań nad społeczno-ekonomicznymi i kulturowymi konsekwencjami migracji na Pomorzu Środkowym w latach 1975-1976.
    Dobrowolski Ryszard: Dwukulturowość – problemy integracji społecznej w Liberii.
    Fiszer Krystyna: Teatr Japonii.
    Gudowska Irena: Ogrody Japonii.
    Komorowska Jadwiga: Biesiadowanie dawniej i dziś.
    Krasnowolski Andrzej: Problemy regionalizacji gospodarczej i ich rola w społecznej integracji państwa Benin.
    Nowakowski Stefan: Stosunki miasto – wieś w pamiętnikach Młode pokolenie Wsi Polski Ludowej.
    Parys Jan: System polityczny Ghany w latach 1956-1966 w perspektywie procesów narodotwórczych.
    Pastusiak Longin: Początki ruchu robotniczego w Chicago.
    Rybarska Irena: Zagadnienie profilaktyki chorób alergicznych w aspekcie społecznym.
    Skurjat Ernestyna: Angielskojęzyczni powieściopisarze Nigerii w świetle własnej twórczości.
    Szupejko Małgorzata: Państwo współczesne a tradycje państwowości plemiennej na przykładzie Ugandy i Bugandy.
    Tokarski Stanisław: Zen i psychodelika.
    Wierzbicki Zbigniew Tadeusz: Obrzędy i praktyki religijne ludności wiejskiej i ich regulacyjne funkcje. Na przykładzie wsi Zacisze.
    Zajączkowski Andrzej: Czarna Afryka – problem narodu.