XVI Konwersatorium wiedzy o mieście: funkcje metropolitalne i ich rola w organizacji przestrzeni

• Autor/redaktor: Iwona Jazdżewska (red.)
  • Rodzaj publikacji: Książka
  • Wydawnictwo: Łódzkie Towarzystwo Naukowe,
  • Rok wydania: 2003
  • ISBN: 83-87749-62-1
  • Tytuł serii: Konwersatorium Wiedzy o Mieście

Bachvarov Marin, Wolaniuk Anita: Sieć szkolnictwa wyższego – studia przypadków europejskich.

Borkowska Anna: Rozwój funkcji metropolitalnych a przekształcenia fizjonomii miasta : przykład realizacji pomorskiego Parku Naukowo-Technicznego w Gdyni.

Coudroy de Lille Lydia: Metropolitalny projekt w widłach Rodanu i Saony w Lyonie.

Ilnicki Dariusz: Miasta polskie jako potencjalne metropolie o znaczeniu kontynentalnym (próba identyfikacji).

Jażdżewska Iwona: Metropolie katolickie na świecie i ich rola w organizacji przestrzeni miast.

Jażewicz Iwona: Słupsk jako ośrodek szkolnictwa ponadpodstawowego.

Kotus Jacek: „Publiczne bogactwo” wobec „sąsiedzkiej biedy” – gra o dominację w strukturach współczesnego dużego miasta.

Kozłowski Stanisław J.: Funkcje metropolitalne miast światowych.

Madurowicz Mikołaj, Pieniążek Marek: Zmiany zagospodarowania miejsca w świadomości mieszkańców Warszawy – Skwer B. Prusa przy Krakowskim Przedmieściu.

Maik Wiesław: Pojęcie metropolii a problem badania funkcji metropolitalnych.

Marcińczak Szymon, Siejkowska Agnieszka: Percepcja miejsc niebezpiecznych w Łodzi.

Micek Grzegorz: Układ przestrzenny usług dla przedsiębiorstw w Krakowie.

Mordwa Stanisław: Przestępstwa w dużych miastach w Polsce (na przykładzie Łodzi).

Murzyn Monika: Kultura jako funkcja metropolitalna w przestrzeni współczesnego miasta: przypadek Budapesztu.

Mydłowska Elżbieta: Funkcja terenów zieleni miejskiej Szczecina.

Parysek Jerzy J.: Metropolie: metropolitalne funkcje i struktury przestrzenne.

Rydz Eugeniusz: Tendencje przemian ludnościowych w aglomeracjach nadmorskich w latach 1978-2001.

Rykiel Zbigniew, Kowalewski Marcin: Rozwój pól miejskich Bydgoszczy i Torunia – główne koncepcje.

Słodczyk Janusz, Fortuński Bartosz: Rozwój funkcji akademickiej miasta Opola.

Smętkowski Maciej: Polaryzacja procesów rozwoju w regionie metropolitalnym Warszawy.

Szkurłat Elżbieta: Prestiż i specyfika miejsca jako kryterium metropolizacji polskich miast.

Szmytkowska Magdalena: Rola Gdyni w kształtowaniu układu metropolitalnego Trójmiasta.

Śleszyński Przemysław: Funkcje metropolitalne Warszawy – zarys problematyki.

Wilk Waldemar: Znaczenie miast na mapie gospodarczej Polski po zmianach podziału administracyjnego.

Zathey Maciej: Wrocławska strefa suburbialna.